Історія

Це історія досягнень людей, які своїм серцем і великою працею створювали перший приватний коледж в Одесі

Перший в Одесі учбовий центр “Каскад” для школярів

В 1995 р. групою ентузіастів Отрадськой : Т.В., Отрадським А.А, Хижей Р.А., Жівотовським А.В., і Георгиевим В.Н. був створений перший в Одесі комп’ютерний учбовий центр “Каскад” для школярів.

 Цей центр створювався на базі Міського палацу дітей на Приморському бульварі як центр для навчання школярів в м. Одесі комп’ютерним технологіям. Оплата за навчання була дуже низькою, оскільки фактично оплачувалися лише витрати на вміст комп’ютерної техніки і методичні розробки. Велику підтримку в організації центру подали директор Палацу Костанді Лідія Порфірьевна і ряд його співробітників.

 Перший комп’ютерний клас був зібраний з 7 комплектів комп’ютерів IBM AT 286/386 і моніторів CGA. Ентузіасти збирали їх на свої кошти і працювали весь перший рік майже без вихідних оскільки кожному доводилося поєднувати декілька робіт одночасно з метою економії коштів..

У той час дослідних педагогів для дітей в цій області майже не було і основну роль в організації занять і контролю методики узяла на себе Отрадськая Тетяна Василівна, яка мала багатолітній досвід роботи з школярами на різних типах комп’ютерів. Тому до роботи були притягнені випускники Одеського державного Університету ім. Мечникова, які володіли останніми досягненнями в області комп’ютерних технологій.   За перший рік роботи під керівництвом Отрадськой Т.В. були створені методичні розробки по курсу :    “Користувач комп’ютерів IBM” і “Початки програмування”.                                                                                                                                                               Для їх створення використовувався багатий досвід Отрадськой Т.В. і нові ідеї молодих випускників, а також багатий практичний матеріал занять першого року вчення. Діти вчилися з 7 по 11 клас.

 Це зумовило велику популярність центру і високі відгуки дітей і батьків про якість навчання.

 

Молодіжний учбовий комп’ютерний центр “Сервер”

 

В 1996 році центр Каскад був перестворений  як Молодіжний учбовий комп’ютерний центр “Сервер”. Його співзасновником стала також Українська академія наук національного прогресу на чолі з академіком Багрій-Шахматовим Леонідом Васильовичем . Були створені нові комп’ютерні класи на:

 •          Станції юних техніків на сел. Котовського керівник Ріпина Світлана Валентинівна;

  •          У СШ 100 на Черьомушках керівник Лесніцкий Геннадій Михайлович.

  Ці керівники також стали засновниками коледжу надалі.

  Впродовж цього і наступних 5 років популярність учбового центру зростала і породила створення цілої мережі аналогічних комп’ютерних класів у всіх районах міста Одеси, Ільічевська і Б Днестровська. Ці класи створювалися поступово із залученням нових молодих викладачів. Для збереження якості навчання були розроблені єдині для всіх класів програми і методичні розробки уроків. Молоді викладачі проходили первинну підготовку в центрі і атестацію. Таким чином удалося зберегти єдині вимоги і якість навчання.

 У 1997 році центр отримав першу ліцензію на курсову підготовку. В ході проведення ліцензування експерт обласного управління утворення Власенко В.А. звернув увагу на сильну методичну базу і безліч друкарських видань уроків центру. Він вже тоді висловив ідею переходу на вищий рівень підготовки – створення вищого учбового закладу. Багато школярів і студентів, виучуючись на курсах, також висловлювали побажання отримувати в учбовому  центрі стаціонарну підготовку по комп’ютерних технологіях.

  У 1998 році змінився директор Палацу дітей, який не хотів далі підтримувати центр “Сервер”, вимагаючи великі компенсації, які не міг дозволити собі центр, що лише розвивається. Тому в кредит в Академії був придбаний офіс на вул. Торгівельна, 6 площею72 м2. . Офіс дозволив розмістити всю адміністративну частину центру. Цей крок зіграв велику роль в майбутньому.

  Одночасно з комп’ютерними курсами поступово розвивалися і популярні курси комп’ютерної графіки. У центр все частіше стали звертатися студенти художніх учбових закладів і тоді зародилися перші розробки по комп’ютерній графіці для художників – оформлювачів. Центр організував спеціальну групу для студентів художнього училища ім. Грекова і художньої школи ім. Костанді. Проте всі розуміли, що можна зробити значно більше в стаціонарному навчанні.

 Щороку центр проводив курси підвищення кваліфікації для викладачів. Постійно удосконалювалися методики уроків, а також розроблялися нові курси по різних професійних напрямах. Кожен курс був розрахований на один навчальний рік з перервою на канікули і розумно обмеженим завантаженням для школярів – 2 рази в тиждень по 2 академічних години.

Вже з другого року роботи в центр окрім школярів стали приходити студенти і працюючі люди. Для них була розроблена інша система навчання – коротша і гнучкіша.

 Перші публікації методичних посібників залучили багато викладачів і організаторів інших курсів, які стали активно їх застосовувати в своїй діяльності. І з’явилися прямі аналоги центру “Сервер” з повністю співпадаючим режимом і програмами навчання і навіть вартістю навчання. Можна відмітити, що оплата за навчання протягом всіх п’яти років Центром “Сервер” дотримувалася на мінімальному рівні, що значно менше розцінок ряду інших курсів аналогічного напряму, але якість деколи значно вище ( так відзначали багато учнів і їх батьки).

 Особливо слід зазначити створення унікальної школи “Малюк”. Це спеціальні курси для малят 6 – 9 років. Їх називають школою оскільки програма розрахована на період вчення в початковій школі і прекрасно поєднується з навчанням в 1 – 4 класах. Хоча ця школа не скрізь може працювати оскільки малята не можуть самі ходити на заняття, а батьки, як правило зайняті на роботі. Тому така школа працює лише при спільній роботі з школою. Хорошим прикладом такої співпраці є сш 13 на сел. Котовського. Особлива заслуга в цьому належить директорові школи Романенко Наталії Анатольевне.

Одеський коледж комп’ютерних технологій “Сервер”

 За пропозиціями батьків і викладачів в 2000 році було вирішено створити нову форму вчення – стаціонар. Для цього центр був перейменований в Одеський коледж комп’ютерних технологій “Сервер”, а також була підготовлена база і розроблена документація для відкриття перших двох спеціальностей по програмуванню і системному адмініструванню.

У 2001 році були отримані перші 2 ліцензії на спеціальності:

 •          “Програмування для електронно-вичилітельной техніки і автоматизованих систем”

•          “Експлуатация систем обробки інформації і ухвалення рішень”

 Для прийому перших студентів довелося піти на великий ризик – було узято в оренду покинута будівля на Митній площі ( Польський спуск 1). У цій будівлі були відсутні всі комунікації, прогнили багато балок стелі і полови, потрібно було міняти перекриття даху, вікна, дверей і.т.д. Це була величезна праця і засоби. Для цього був узятий великий кредит. Проте грошей вистачило лише на один поверх.

 1 вересня 2001 року коледж прийняв перших 11 студентів після 11 класу на Польському спуску. Їх було мало, але їх учили грунтовно.

 Слід зазначити, що з 2001 року також коледж почав спільне навчання студентів після 9 класу з школами 118 і 13, в яких були створені 10 – 11 класи по комп’ютерних технологіях. Коледж по суботах проводив для цих класів заняття по предметах з програми молодшого фахівця згідно із затвердженим планом і отриманими ліцензіями. Це дало велику допомогу в розвитку як шкіл так і коледжу.

 У ці перші роки основний вантаж витрат припав на комп’ютерні курси, які до цього часу були добре відлагодженою розвиненою мережею комп’ютерних класов. Без цієї бази і підтримки неможливе було б створення коледжу.

 Слід також відзначити велику віру в почату справу засновників коледжу, які з дня його підстави жили на одну зарплату без всяких дівідендів і працювали не покладаючи рук. Вони розуміли, що підняти учбовий центр, а потім коледж майже з “нуля” це вимагає великої праці і терпіння, оскільки доходи від такої діяльності невеликі і витрачаються вони всі на розвиток. Тому і хочеться назвати цих людей ентузіастами, оскільки живуть вони в основному любов’ю до своєї роботи і з цією любов’ю створювали і центр і коледж, сподіваючись і радіючи тій вдячності, яку їм висловлюють і батьки і їх учні.

 У 2003 році МОН України видав наказ про недопустимість впровадження в школу програм вищої школи, і коледжу довелося почати навчання самому, за програмою загальноосвітньої школи після 9 класу. Для цього була отримана перша ліцензія на загальноосвітню підготовку.

 1 вересня 2003 р. були прийняті перші 50 студентів після 9 класу. Для їх розміщення довелося виконати великий ремонт іншого поверху і для цього довелося продати офіс на Торгівельній.

 Проте результат виправдовував втрати, оскільки навчання в коледжі в корені відрізнялося від вчення в звичайній школі: дітей навчали невеликими групами, приділяли увагу кожному студентові, повністю забезпечували всіма підручниками і методічками по програмуванню і англійській мові, проводилася безліч консультацій після занять і працював клас самопідготовки з виходом в Інтернет, і викладачем – консультантом. Це дало добрий результат по знаннях, і студенти вже з другого року почали брати активну участь у олімпіадах по профільних предметах і займати призові місця.

 У цьому ж 2003 року був зроблений ще один великий крок – отримана нова ліцензія на підготовку за фахом “Дизайн”.

 Основним розробником програм і одним із засновників цього напряму стала Банова Наталія Анатольевна. Вона і ряд викладачів пройшли підготовку і стажування в Харківській академії дизайну, програми якої лягли в основу цієї спеціальності.

 У 2004 році була отримана ще одна ліцензія на підготовку за фахом “Економіка підприємств”.

 Основним розробником програм і одним із засновників цього напряму став Гельовер Владислав Володимирович.

 У 2005 році коледж в своє 10-ліття пройшов першу акредитацію двох спеціальностей

 •          “Програмування для електронно – обчислювальної техніки і автоматизованих систем”

•          “Експлуатація систем обробки інформації і ухвалення рішень”

 Комісією був відмічений високий рівень практичних професійних знань випускників цих спеціальностей, про що члени комісії оголосили на засіданні ради директорів коледжів Одеської області.

 У 2006 році коледж пройшов акредитацію за фахом “Економіка підприємств” і в цілому всього коледжу.

 У 2007 році коледж пройшов акредитацію за фахом “Дизайн” і став повністю акредитованим вищим учбовим закладом по всіх спеціальностях.

 Сьогодні коледж працює по 2 основним напрямам:

 – Комп’ютерні технології

– Дизайн

 Багатий досвід викладачів, особливі умови навчання, увагу до кожного студента зумовили вдячність випускників і їх батьків.