Це історія досягнень людей, які своїм серцем та великою працею
створювали перший приватний коледж в Одесі.

Перший в Одесі навчальний центр “Каскад” для школярів

У 1995 р. групою ентузіастів: Отрадською Т.В., Отрадським А.А, Хіжей Р.А., Животовським А.В., та Георгієвим В.М. було створено перший в Одесі комп’ютерний навчальний центр “Каскад” для школярів.

Цей центр створювався на базі Міського палацу дітей та молоді ( палац Воронцова)  на Приморському бульварі як центр для навчання школярів у м. Одеса комп’ютерним технологіям.

Оплата навчання була дуже низькою, т.к. фактично оплачувались лише витрати на утримання комп’ютерної техніки та методичні розробки. Велику підтримку в організації центру надали директор Палацу Костанді Лідія Порфиріївна та низка його співробітників.

   

   

Перший комп’ютерний клас був зібраний із 7 комплектів комп’ютерів IBM AT 286/386 та моніторів CGA. Ентузіасти збирали їх за власні кошти і працювали весь перший рік майже без вихідних т.к. кожному доводилося поєднувати кілька робіт одночасно з метою економії коштів.

У той час досвідчених педагогів для дітей у цій галузі майже не було і основну роль в організації занять та контролю методики взяла на себе Отрадська Тетяна Василівна, яка мала багаторічний досвід роботи зі школярами на різних типах комп’ютерів. Тому до роботи було залучено випускників Одеського державного Університету ім. Мечникова, які володіли останніми досягненнями у галузі комп’ютерних технологій. За перший рік роботи під керівництвом Отрадської Т.В. були створені методичні розробки за курсом “Користувач комп’ютерів IBM” та “Початки програмування”. Для створення використовувався багатий досвід Отрадской Т.В. та нові ідеї молодих випускників, а також багатий практичний матеріал занять першого року навчання. Діти навчалися із 7 по 11 клас.

Це зумовило велику популярність центру та високі відгуки дітей та батьків щодо якості навчання.

Молодіжний учбовий комп’ютерний центр “Сервер”

У 1996 центр Каскад був перетворений як Молодіжний навчальний комп’ютерний центр “Сервер”. Його співзасновником стала також Українська академія наук національного прогресу на чолі з академіком Багрій-Шахматовим Леонідом Васильовичем.

Багрій-Шахматов Леонід Васильович.

Було створено нові комп’ютерні класи на:
– Станції юних техніків на сел. Котовського керівник Рєпіна Світлана Валентинівна;
– У ЗОШ 100 на Черьомушках керівник Лісницький Геннадій Михайлович.
Ці керівники також стали фундаторами коледжу надалі.

Протягом цього та наступних 5 років популярність навчального центру зростала та породила створення цілої мережі аналогічних комп’ютерних класів у всіх районах міста Одеси, Іллічівська та Б Дністровська. Ці класи створювалися поступово із залученням нових молодих викладачів. Для збереження якості навчання було розроблено єдині всім класів програми і методичні розробки уроків. Молоді викладачі проходили первинну підготовку у центрі та атестацію. Таким чином вдалося зберегти єдині вимоги та якість навчання.

У 1997 року центр отримав першу ліцензію на курсову підготовку. У ході проведення ліцензування експерт обласного управління освіти Власенко В.О. звернув увагу на сильну методичну базу та безліч друкованих видань уроків центру. Він тоді висловив ідею переходу більш високий рівень підготовки – створення вищого навчального закладу. Багато школярів та студенти, навчаючись на курсах, також висловлювали побажання отримувати в навчальному центрі стаціонарну підготовку за комп’ютерними технологіями.

У 1998 змінився директор Палацу дітей, який не хотів далі підтримувати центр “Сервер”, вимагаючи великих компенсацій, які не міг дозволити собі тільки центр, що розвивається. Тож у кредит у Академії було придбано офіс на вул. Торгова, 6 площею 72 м2. . Офіс дозволив розмістити всю адміністративну частину центру. Цей крок відіграв велику роль у майбутньому.

Поруч із комп’ютерними курсами поступово розвивалися і популярні курси комп’ютерної графіки. До центру все частіше почали звертатися студенти художніх навчальних закладів і тоді зародилися перші розробки за комп’ютерною графікою для художників-оформлювачів. Центр організував спеціальну групу для студентів художнього училища ім. Грекова та художньої школи ім. Костанді. Однак усі розуміли, що можна зробити набагато більше у стаціонарному навчанні.

Щороку центр проводив курси підвищення кваліфікації для викладачів. Постійно вдосконалювалися методики уроків, а також розроблялися нові курси з різних професійних напрямків. Кожен курс був розрахований на один навчальний рік з перервою на канікули та розумно обмеженим завантаженням для школярів – 2 рази на тиждень по 2 академічні години.

Вже з другого року роботи до центру окрім школярів стали приходити студенти та працюючі люди. Для них була розроблена інша система навчання – більш коротка та гнучкіша.

Перші публікації методичних посібників залучили багатьох викладачів та організаторів інших курсів, які почали активно їх застосовувати у своїй діяльності. І з’явилися прямі аналоги центру “Сервер” з режимом і програмами навчання, що повністю збігаються, і навіть вартістю навчання. Можна зауважити, що оплата за навчання протягом усіх п’яти років Центром “Сервер” дотримувалася на мінімальному рівні, що значно менше за розцінки низки інших курсів аналогічного напряму, але якість часом значно вища (так зазначали багато учнів та їхні батьки).

Особливо слід зазначити створення унікальної школи “Малиш“. Це спеціальні курси для малюків 6 – 9 років. Їх називають школою т.к. програма розрахована на період навчання у початковій школі та чудово поєднується з навчанням у 1 – 4 класах. Хоча ця школа скрізь може працювати т.к. малюки не можуть самі ходити на заняття, а батьки, як правило, зайняті на роботі. Тому така школа працює лише за спільної роботи зі школою. Добрим прикладом такого співробітництва є зош 13 на сел. Котовського. Особлива заслуга у цьому належить директору школи Романенко Наталії Анатоліївні.

Одеський коледж комп’ютерних технологій “Сервер”

За пропозиціями батьків та викладачів у 2000 році було вирішено створити нову форму навчання – стаціонар. Для цього центр було перейменовано на Одеський коледж комп’ютерних технологій “Сервер”, а також було підготовлено базу та розроблено документацію для відкриття перших двох спеціальностей з програмування та системного адміністрування.

У 2001 році було отримано перші 2 ліцензії на спеціальності:

– “Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”
– “Експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень”

Для прийому перших студентів довелося піти на великий ризик – було взято в оренду покинуту будівлю на Митній площі (Польський узвіз 1). У цій будівлі були відсутні всі комунікації, прогнили багато балок стелі та підлоги, потрібно було змінювати перекриття даху, вікна, двері тощо. Це була величезна праця та кошти. Для цього було взято великий кредит. Проте грошей вистачило лише на один поверх.

1 вересня 2001 року коледж прийняв перших 11 студентів після 11 класу на Польському узвозі. Їх було мало, але їх навчали ґрунтовно.

Слід зазначити, що з 2001 року також коледж розпочав спільне навчання студентів після 9 класу зі школами 118 та 13, у яких було створено профільні 10 – 11 класи за комп’ютерних технологій. Коледж по суботах проводив для цих класів заняття з предметів з програми молодшого спеціаліста згідно з затвердженим планом та отриманими ліцензіями. Це дало велику допомогу у розвитку як шкіл, так і коледжу.

У ці перші роки основний вантаж витрат припав на комп’ютерні курси, які на той час були добре налагодженою розвиненою мережею комп’ютерних класів. Без цієї бази та підтримки неможливо було б створення коледжу.

Слід також відзначити велику віру в розпочату справу засновників коледжу, які з дня його заснування жили на одну зарплату без жодних дивідендів і працювали не покладаючи рук. Вони розуміли, що підняти навчальний центр, а потім коледж майже з “нуля” – вимагає великої праці та терпіння. Доходи від такої діяльності невеликі і витрачаються всі на розвиток. Тому хочеться назвати цих людей ентузіастами т.к. живуть вони переважно любов’ю до своєї роботи і з цією любов’ю створювали і центр і коледж, сподіваючись і радіючи тій подяки, яку їм висловлюють і учні та їхні батьки.

У 2003 року МОН України видав наказ про неприпустимість впровадження до школи програм вищої школи та коледжу довелося розпочати навчання самому за програмою загальноосвітньої школи після 9 класу. Для цього було отримано першу ліцензію на загальноосвітню підготовку.

1 вересня 2003 р. було прийнято перші 50 студентів після 9 класу. Для їх розміщення довелося зробити великий ремонт іншого поверху і для цього довелося продати офіс на Торговій.

Проте, результат виправдовував втрати т.к. навчання в коледжі докорінно відрізнялося від навчання у звичайній школі: дітей навчали невеликими групами, приділяли увагу кожному студенту, повністю забезпечували всіма підручниками та методичками з програмування та англійської мови, проводилося безліч консультацій після занять та працював клас самопідготовки з виходом в інтернет та викладачем. консультантом. Це дало добрий результат зі знань і студенти вже з другого року почали брати активну участь в олімпіадах з профільних предметів та займати призові місця.

У цьому ж 2003 році було зроблено ще один великий крок – отримано нову ліцензію на підготовку за спеціальністю “Дизайн”.

Основним розробником програм та одним із засновників цього напряму стала Банова Наталія Анатоліївна. Вона та низка викладачів пройшли підготовку та стажування у Харківській академії дизайну, програми якої лягли в основу цієї спеціальності.

У 2004 року було отримано ще одну ліцензію на підготовку за спеціальністю “Економіка підприємств”.

Основним розробником програм та одним із засновників цього напряму став Гелевер Владислав Володимирович.

У 2005 року коледж у своє 10-річчя пройшов першу акредитацію двох спеціальностей:

– “Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”
– “Експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень”

Комісією було відзначено високий рівень практичних знань випускників цих спеціальностей, про що члени комісії оголосили на засіданні ради директорів коледжів Одеської області.

У 2006 році коледж пройшов акредитацію за спеціальністю “Економіка підприємств” та в цілому всього коледжу.

У 2007 році коледж пройшов акредитацію за спеціальністю “Дизайн” та став повністю акредитованим вищим навчальним закладом з усіх спеціальностей.

Сьогодні коледж працює за 2 основними напрямками:

– Комп’ютерні технології

– Дизайн

Багатий досвід викладачів, особливі умови навчання, увага до кожного студента зумовила подяку випускників та їхніх батьків.